skip to Main Content

Nová lanovka a sjezdovka pro sezónu 2019–20!

Nová Lanovka A Sjezdovka Pro Sezónu 2019–20!

Nová kabinková lanovka a nová sjezdovka pro sezónu 2019/20

Letošní zimní sezónu se v Paganelle otevře nová lanovka Dosson-Selletta a nová 2 km dlouhá červená sjezdovka

Tuto zimu bude mít Paganella Ski novou kabinkovou lanovku, která začíná od Pian del Dosson (v blízkosti stanice lanovky Andalo – Doss Pelà) do stanice La Selletta ve výšce 1 980 m n. m. Bude zde nová 2 km sjezdovka pokrytá 100% umělým sněhem jako všech lyžařských oblastí Paganella.

PARAMETRY LANOVKY DOSSON – SELLETTA

? Nová lanovka – Dosson-Selletta

? Kapacita: 10 osob
⏱️ Přepravní rychlost: 2 400–3 600 os./h
? Délka: 1,6 km
?️ Nadmořská výška dolní stanice 1.470m a.s.l.
⛰️ Nadmořská výška stanice 1.980m a.s.l.

? Nový svah Selletta-Dosson
? Obtížnost: červená
? Délka: 2 km
? šířka: 45 m
⛰️ Převýšení: 500 m
?️ Lyžařská oblast 90 km²
⛷️ Průměrné klesání: 26 %, maximální klesání 43 %

 

Aby bylo možné spojit nový svah se stávajícími, budou připraveny dva malé přejezdy. První, 400 metrů dlouhý, spojí horskou chatu Malga Zambana s novým svahem Dosson-Selletta. Druhý, dlouhý 200 metrů, umožní lyžaři dostat se na nový svah od začátku sedačkové lanovky Albi de Mez – Cima Paganella.

Tento projekt zaručí rychlejší spojení mezi Andalo a Fai della Paganella, bezpečnější přepravu zejména pro děti, a sníží hustotu provozu prostřední stanice Andalo-Doss Pelà.

Díky tomuto projektu Paganella Ski zvětší lyžařskou oblast o 10 % a zároveň všechna se zvýší kapacita obsluhy lanovek na 30 000 lidí za hodinu!

Dolní stanice nové lanovky u horské chaty Dosson bude postavena v souladu s přírodou a bude respektovat životní prostředí a stávající struktury ve tvaru, barvách a materiálech. K vnějšímu obložení bude použito přírodní dřevo a bude na něm znázorněno panorama Brenta Dolomites.

Stará dvousedačková lanovka Malga Zambana – La Selletta bude nahrazena novou lanovkou a její horní stanice nyní končí u zastávky staré sedačkové lanovky.

Projekt je realizován společností Paganella 2001 S.p.A., která vlastní 8 ze 14 vleků v lyžařské oblasti Paganella.

Back To Top
Close search
Hledání